NAVIGATIE
• Music overzicht
• Zoeken
RUBRIEKEN
• FAQ / Help
• Wat mag niet?
• WZL Wedstrijden
• WZL Chat
• WZL Toolbar
• WZL Statistieken
• WZL leden
• WZL shop
• E-cards
RSS 
• Fun-feed
• Babe-feed
• Stud-feed
Een groot aantal pokerrooms geven
de mogelijkheid om poker te spelen op internet en geld te storten via het veilige iDeal betaalsysteem.
|
mikeminem
wzl-lid
Sinds 26/3/2005
T: 154
R: 547
|
26/6/2007 -
21:46u
| Quote
|
REWIND - THE NEON JUDGEMENT plays '1981-1984'
Zopas lanceerde AB een gloednieuwe reeks: REWIND Centraal in deze reeks staan Belgische artiesten die integraal 'hun klassieker' zullen performen. Noem het een mijlpaal in hun carrière of meer zelfs: een sleutelplaat uit de Belgische popmuziek. Het gaat vaak om albums die - zij het niet uitsluitend - in het collectieve geheugen gegrift zijn. Noem het ankerpunten in het Belgische muzieklandschap. Zo zullen elk jaar een drietal artiesten hun 'pièce de résistance' integraal spelen. Integraal? Jawel, exact in die volgorde zoals de artiest zijn/haar verhaal destijds (of nog steeds) wil(de) vertellen.
Met REWIND draagt AB tevens een steentje bij tot het activeren van het Belgische muzikale erfgoed. Na 'Royalty In Exile' van The Scabs en 'Gorky' gespeeld door Gorki, sluit THE NEON JUDGEMENT deze reeks in '07 (in '08 zijn we weer present!) af met hun klassieker en meteen debuut '1981-1984'.
THE NEON JUDGEMENT plays '1981-1984' (1985)
Exact 25 jaar, in '82 om precies te zijn, geleden verscheen de eerste single (voorafgegaan door enkele cassettes) van het Leuvense duo THE NEON JUDGEMENT: 'Factory Walk'. Een nummer dat later zou pronken op hun debuut '1981-1984'. Niet meteen een regulier debuut, maar een compilatie van cassettes, singles en live-opnames. Vrij uniek als u het ons vraagt: een band die meteen debuteert met een compilatiealbum. Het album verscheen initieel op nauwelijks 1000 exemplaren in '85. Anno '07 staat de teller inmiddels (wereldwijd!) op meer dan 100.000. Of: hoe de tijd zijn gelijk krijgt. Ander mooi bewijs daarvan: het respect dat The Neon Judgement heden ten dage geniet van vele techno en electro artiesten zoals DAVE CLARKE, THE HACKER, BLACK STROBE, TIGA en JUNIOR JACK. Een deel van hen remixte hen zelfs op de onlangs in '05 verschenen dubbelaar 'Box', een heruitgave van hun debuut, aangevuld met remixen waaronder ook een van VIVE LA FÊTE.
Ook in '07 klinkt '1981-1984' nog steeds even tijdloos. Hun muziek was sterk beïnvloed door groepen als Suicide, Wire en Cabaret Voltaire. De grote Humo-journalist Marc Mijlemans schreef ooit: 'Ze klinken als een stadsguerilla. Monotoon, agressief, zenuwslopend. Dit is terreur, uitgevochten in een gebied dat zich tot voorbij de pijngrens uitstrekt.' Het gebruik van synthesizers en drummachines was daar alvast niet vreemd aan. Tracks als 'The Fashion Party', 'Tv Treated' en 'Factory Walk' waren (en zijn nog steeds) onvervalste undergroundhits ten tijde van de hoogdagen van de new wave. Niet voor niets worden ze samen met FRONT 242 - wedden dat we deze laatste in onze Rewind-reeks nog zullen tegen komen? - terecht beschouwd als de pioniers van het genre EBM ofte Electronic Body Music. Meer zelfs: dit genre was ook indirect verantwoordelijk voor het ontstaan van New Beat in '88.
Anno '07 bestaat The Neon Judgement nog steeds het duo DIRK DA DAVO en TB FRANK. Speciaal voor REWIND spelen zij integraal '1981-1984'.
Timing: ABClub: 18.30u: interview door Jan Delvaux met THE NEON JUDGEMENT 19.00u: documentaire, livebeelden en clips van THE NEON JUDGEMENT
ABBOX: 20.00u: THE NEON JUDGEMENT plays '1981-1984'
sites: the neon judgement - myspace.com/theneonjudgement
 Bron: © http://www.abconcerts.be/ab2/mailing/m/img20070622030615.jpg
|
mikeminem
wzl-lid
Sinds 26/3/2005
T:154 -
R:547
|
26/9/2007 -
14:36u
| Quote
|
“The Neon Judgement play 1981-1984” (****½]”
Vrijdag 21 september 2007, 20.00 uur, AB Brussel:
The Neon Judgement onstond in Leuven en werd opgericht in 1981 door Dirk DaDavo en TB Frank. Ze staan samen met Front 242 aan de wieg van het genre dat bekend werd onder de naam Electronic Body Music of Electrowave. Dit genre was ook verantwoordelijk voor de New Beat in 1988. In 1998 hield de band het voor bekeken maar sinds 2005 houden ze regelmatig opnieuw concerten. Weinig mensen kennen The Neon Judgement als ik wat rondvroeg in m’n familie en vriendenkring dus ging ik er ook alleen naartoe en ik heb het me niet beklaagd! Het was uiteindelijk het beste van de drie Rewind Concerten vond ik persoonlijk, ja zelfs nog iets beter dan The Scabs! Ze waren alle drie van hoge kwaliteit, maar ze waren dat tikkeltje beter vond ik. Net zoals The Scabs dat tikkeltje beter was dan Gorki. Het regende flyers voor new wave-fuiven aan de ingang van de AB en dat was natuurlijk geen toeval. 1981-1984, een compilatie van hometapes kende destijds een erg bescheiden oplage. Onterecht bleek want de voorbije jaren ging de heruitgave van het album ruim 100.000 (!) over de toonbank. Ik las dat The Neon Judgement live altijd een risico vormt en dat het niet altijd een hoog niveau is dat ze halen maar niets van dat vrijdagavond, al vanaf de eerste noot wordt duidelijk dat het vanavond een sterk concert zou worden. Een voortreffelijk geluid bij opener ‘The Fashion Party’ was ons deel. Ook bij het derde nummer ‘Too Cold To Breathe’ valt op hoeveel moeite de heren doen. De gitaren en de synthesizers zijn nagenoeg perfect op elkaar afgestemd, het geluid is subliem. Ze waren weer de perfect geoliede machine die ze ongetwijfeld geweest zijn. Het publiek ging dan ook meteen los, het bestond weer voornamelijk uit dertigers en veertigers maar dat kon niemand deren. Iedereen stond te dansen, vooraan werd er zelfs gemosht! Bij hun grootste hit ‘TV Treated’ barst het feestje helemaal los. Na het spelen van hun full Cd komen de heren terug om nog een paar hits te spelen zoals ‘I Wish I Could’, ‘Sister Sue’, een ronduit subliem gespeeld ‘Tomorrow In The Papers’ en een gedurfde cover van David Bowie’s ‘Heroes’. Na nog een drie-tal nummertjes wordt het concert afgesloten. Een prachtig concept van de AB die Rewind concerten en volgend jaar zal ik er zeker weer bij zijn. Laat ons hopen op mooie namen zoals The Kids, Noordkaap, dEUS, Arno, Novastar …
Playlist:
The Fashion Party Concrete (It Feels So Strong) Too Cold To Breathe One Jump Ahead Nion TV Treated Please, Release Me, Let Me Go-Go It Must Be On My Own Factory Walk Concrete (NY, Stoney Wall Doll)
Bisnummers:
Wish I Could Sister Sue Tomorrow In The Papers Eye Protection Required Heroes (David Bowie Cover) S.T.L.G. ------------------------------------------ The Man Black
Foto’s:
 Bron: © http://www.wzl.be/users/mikeminem/images/The%20Neon%20Judgement%202.JPG
 Bron: © http://www.wzl.be/users/mikeminem/images/The%20Neon%20Judgement%203.JPG
 Bron: © http://www.wzl.be/users/mikeminem/images/The%20Neon%20Judgement%204.JPG
 Bron: © http://www.wzl.be/users/mikeminem/images/The%20Neon%20Judgement%205.JPG
 Bron: © http://www.wzl.be/users/mikeminem/images/The%20Neon%20Judgement%206.JPG
 Bron: © http://www.wzl.be/users/mikeminem/images/The%20Neon%20Judgement%207.JPG
|
|
|